V tednu otroka smo se učenci predmetne stopnje skupaj z učitelji prvič pridružili mednarodni akciji dan brez šolske torbe, s katero je pred leti v rodnem Kamerunu začela deklica po imenu Mongai. Danes je podjetnica in aktivistka za promocijo človekovih pravic.

Mongai je bila zgrožena nad revščino v krajih, ki jih je obiskala s svojo mamo. To jo je spodbudilo, da je najprej na svoji šoli prepričala sošolce, da so svoje šolske torbe oddali v humanitarne namene, zato so sami v šolo prišli tako, da so knjige nosili v rokah. Tako so izkazali solidarnost s tistimi, ki so imeli še manj materialnih dobrin kot oni sami. Mongaino šolo so začeli posnemati najprej v bližnji okolici potem pa še širše.

Dan brez šolskih torb je po vsem svetu postal dan, ko se zavemo, da šola, učitelji, znanje in seveda tudi šolska torba niso samoumevni. Pravzaprav ji bomo morda jutri, ko jo bomo vzeli spet s seboj, rekli: »Dobro, da te imam. V tebi lažje uredim in nosim svoje stvari kot v škatli, košari, orodnemu kovčku, mačjemu transporterju, košu za perilo, predalu ali kovčku. Hvala, torba in hvala staršem, ki so nam jo kupili.«

Danes pa čestitke vsem učencem in učiteljem za izvirne domislice in dobro voljo, ki smo jo na ta način razsejali po naši šoli.

DRAGI ŠOLSKI TORBARJI!

Hvaležen sem za vaše nore ideje, zaupanje in sodelovanje, saj z vašo podporo in pozitivno energijo ustvarjamo uspešne zgodbe in gradimo boljšo prihodnost skupaj.

Ravnatelj, mag. Samo Kramer