Konec meseca novembra smo se pri zajčkih že pričeli pripravljati na prihajajoči praznični mesec. Izdelovali smo različne dekoracije, izdelke, pa tudi že voščilnice, ki smo jih tokrat naredili nekoliko drugače (risbe z motivom Olafa, ki so jih otroci naslikali s tempera barvami in čopičem, smo skenirali in jih tako uporabili na naših voščilnicah). Našo igralnico smo si tokrat zamislili v pravljični podobi in jo s skupnimi močmi spremenili v Ledeno kraljestvo. Skozi mesec smo počeli marsikaj: barvali z jupolom, postavili kamin in zanj v Zverjaščevem gozdu nabrali drva, si v njem pekli penice, se dnevno spreminjali v princa, Ano in Elzo, imeli božično pekarno, odšli v kulturni dom v kino, kjer smo si ogledali risanko o Grinču, obiskali knjižnico in prisluhnili zgodbi: Božič v gozdu, nizali okraske za smreko v našem gozdu (okraski bodo služili kot hrana tamkajšnjim živalim, saj smo obeske naredili z nizanjem suhega kruha, jabolk, rozin, korenja,…), si pripravili novoletni ples, na katerem nam je igral naš »hišni band« z imenom Veseli Štajerci 😊, sadno-sladka nabodala in si skuhali vročo čokolado s smetano. Obiskal nas je Miklavž, v dvorani Božiček, dobrodelno društvo Palčica Pomagalčica pa je obdarila otroke iz poplavljenih območij, za kar se jim tudi me, zaposlene, zahvaljujemo. Še posebej sledi zahvala športno- kulturnemu društvu Šoštanj Mesto, ki je z Božičkovo tovarno daril letos obdarilo čisto vse otroke, ki obiskujejo naš vrtec. Iz srca hvala vsem, ki so kakor koli bili vpleteni v to srčno in ganljivo gesto. Prav tako gre zahvala tudi Rotary club Slovenj Gradec, ki je vsem otrokom podaril knjižno darilo z naslovom: Kako je Božičkov vilin Tjan osrečil Lili. December nam je v vrtcu kar prehitro minil in že so pred nami prazniki in počitnice. Obe z Andrejko vam, kljub temu, da na žalost ne bodo belo obarvane, želiva nadvse razigrane, vesele, igrive in z zdravjem obarvane počitnice, v krogu vaših družin.

Vzg. Katja Govek